آخرین مهلت ثبت نام:
آخرین مهلت ارسال مقاله: 30 آذر 1396
تاریخ برگزاری: 24 و 25 دی 1396
برگزار کنندگان: دانشگاه مازندران، دبیرخانه دائمی مجمع گفتگوهای فرهنگی ایران، آسیای مرکزی و قفقاز
حامیان: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دبیرخانه گفت و گوهای فرهنگی بین المللی
روزشمار همایش:
  • تاریخ برگزاری: -281 روز مانده
  • آغاز دریافت مقالات: -349 روز مانده
  • آخرین مهلت ارسال مقاله: -305 روز مانده
راهنمای نگارش مقاله
از نویسندگان گرامی تقاضا می‌شود برای جلوگیری از تأخیر در داوری چکیده و مقالات ارسالی و نیز پذیرش به موقع آن برای همایش، نکات زیر را مورد توجه قرار دهند:

الف) محورهای الزامی و پیش ­شرط ­ها

·         موضوع مقاله باید ارتباط مستقیم با محورهای همایش داشته باشد. کمیته علمی همایش از مقاله‌های مستخرج از رساله ­ها، پایان‌نامه‌های برجسته و طرح‌های تحقیقاتی در صورتی‌که ارتباط مستقیم با محور های همایش داشته باشد، استقبال می‌کند. در عین حال، این همایش از پذیرش مقاله ترجمه شده و یا صرفاً تئوریک معذور است،

·         پژوهش باید بر اشتراکات فرهنگی، ارزشی و تاریخی میان ایران و کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز و یا ترکیه، متمرکز شود،

·           پژوهشگر باید رویکرد ارتقای منافع و مصالح همگرایی فرهنگی میان ایران و کشورهای آسیای مرکزی، قفقاز و ترکیه را به عنوان نقشه راه در نظر بگیرد،

·         موضوع باید دارای نوآوری، پردازش علمی، با رویکرد کاربردی و توصیه­ های فرهنگی-سیاسی، متناسب با ضرورت های فعلی ایران، آسیای مرکزی، قفقاز و ترکیه باشد،

·         اصل بی­ طرفی علمی و حقوق مالکیت فکری، الزامی است.

·         کمیته علمی حق ویرایش مقالات را برای خود محفوظ می‌دارد،

·         مسئولیت صحت و سقم مطالب مقاله به لحاظ حقوقی بر عهده صاحب و یا صاحبان اثر می‌باشد.

 

ب) راهنمای تدوین و نگارش مقاله

1.       مشخصات شامل میزان تحصیلات، رتبه علمی، گروه آموزشی، نام دانشکده، دانشگاه و شهر محل دانشگاه نویسنده(گان) به همراه تلفن تماس، پست الکترونیکی نویسنده مسئول مقاله در ذیل چکیده اولیه، ذکر شود.

2.       چنانچه مقاله مستخرج از پایان­ نامه و رساله یا حاصل کار تحقیقاتی است، در زیرنویس صفحه اوّل درج شود.

3.       عنوان مقاله بایستی کوتاه، گویا و از محتوای مقاله برگرفته شده باشد و به سهولت برای خواننده قابل درک باشد. در عنوان مقاله و چکیده از کلمات اختصاری لاتین استفاده نشود.

4.       چکیده مقاله در یک پاراگراف و حداکثر در 300 کلمه تنظیم شود.

5.        چکیده باید بیان­گر مسئله، هدف، روش، یافته­­ ها و نتایج تحقیق باشد و کلید­واژه ­­ها نیز حداکثر در 5 مورد تنظیم شود.

6.       مقالات ارسالی با قلم فارسی B Nazanin، اندازه قلم 13، فاصله خطوط 1.5 و حداکثر 6 هزار کلمه باشد. برای مطالب لاتین از قلم Times New Roman با اندازه 12 استفاده شود. همچنین، عنوان اصلی مقاله پررنگ با اندازه 16، تیترهای مقاله به صورت پررنگ و با اندازه 14 ارائه شود. مقاله به صورت تک ­ستوني با اندازه صفحات A4 و حاشيه‌ هاي بالا، پايين، چپ، و راست هر صفحه به ترتيب برابر با 5/2، 5/2، 2، و 2 سانتي‌متر تدوین شود.

7.       شیوه ارجاع در متن مقاله باید به سبک APA و با ذکر نام‌ خانوادگی نویسنده، سال انتشار و شماره صفحه در داخل پرانتز آورده شود، مانند؛ (قوام، 1394: 46). همچنین، شیوه ارایه منابع و مآخذ در انتهای مقاله براساس APA  و به ترتیب حروف الفبای نام خانوادگی تنظیم شوند (به نمونه ­هایی که در پیوست 1 ارائه شده است، توجه کنید).

8.       اصطلاحات لاتین نباید در متن مقاله آورده شود، مگر در موارد استثنایی. در این ارتباط، لازم است معادل فارسی اصطلاح لاتین در متن اصلی، و کلمه لاتین در پاورقی ارائه شود.

9.       در ارجاعات درون ­متنی، در صورت تکرار مطالب از یک منبع، همان ارجاع باید عیناً تکرار شود؛ لذا از به­ کارگیری واژه های همان، پیشین و یا  Ibid , op.cit، خودداری شود.

10.   در صورت تعدد منابع از یک نویسنده در یک سال، با افزودن (الف) و (ب) در کنار سال انتشار، مشخص شوند، مثل (قوام، 1395الف: 14) و (قوام، 1395ب: 46).

11.   در صورتی که تعداد نویسندگان بیش از 2 نفر باشد در متن مقاله از کلمه «همکاران» و برای منابع لاتین از et al. استفاده ­شود، ولی در فهرست منابع باید نام تمام نویسندگان ثبت شود.

12.   در تنظیم جداول، نمودارها و شکل‌ها، اولا،ً شماره و عنوان جداول در بالا و شماره و عنوان نقشه‌ها، اشکال و نمودارها در پایین همراه با ارجاع منبع، تنظیم گردد. ثانیاً، تصاویر و نقشه‌ها باید واضح، خوانا و با کیفیت مناسب تهیه شده باشند و به صورت عکس نباشد.

13.   همراه با اصل مقاله، چکیده لاتین نیز ارایه شود.

14.   مقاله ارسالی دارای کمترین ایراد نگارشی، ویرایشی و شکلی باشد.


پیوست 1 : نمونه منابع فارسی و لاتین

  اگر کتاب یا مجله باشد، عنوان به شکل کج (Italic) نوشته شود. به نمونه­ های زیر توجه کنید:
- قوام، عبد­العلی (1390). اصول سیاست خارجی و سیاست بین الملل، تهران: سمت.
- اطهری، سیدحسین و درودی، مسعود (1392). بررسی تطبیقی آزادی از نگاه امام خمینی (ره) و آیت‌الله شهید بهشتی، پژوهشنامه انقلاب اسلامی، سال 3، شماره 9، 35-20.
 
 منابع اینترنتی به صورت زیر تنظیم شود:

  •    نام خانوادگی، نام نویسنده (سال انتشار یا دسترسی). عنوان اثر، قابل دسترس در شناسه (آدرس) سایت/ پایگاه.
  •    امیر احمدیان، بهرام (1391). فرصت ها و چالش‌های ایران در قفقاز، قابل دسترس در:
  http://www.ccsi.ir/vdca.wn6k49nwa5k14.html 
  • Koenig, P. (2013). What will Happen to Global Economy if BRICS Announce Launch of New Currency – Bricso?, Available at, https://sputniknews.com/voiceofrussia/2013_10_10/What-will-happen-to-global-economy-if-BRICS-announce-launch-of-new-currency-Bricso-II-7859/
 
 راهنمای نگارش را از اینجا دریافت نمایید.